Cześć,

nazywam się Łukasz Smolarek. Jestem strategiem odpowiedzialnego biznesu i mentorem przywództwa opartego na wartościach. Inspiruję liderów, firmy i marki do odważnych innowacji oraz aktywnie wdrażam efektywne modele zarządzania na miarę XXI wieku.

O mnie

Jestem właścicielem firmy konsultingowej, strategiem, doradcą, trenerem i wykładowcą. Ukończyłem studia planistyczne, psychologię przywództwa, public relations i CSR. Byłem inicjatorem i kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych CSR Management oraz współtwórcą Mediaworkingu na Collegium da Vinci w Poznaniu. Uczestniczyłem w pracach Grupy Roboczej ds. Edukacji i Upowszechniania CSR przy Ministerstwie Gospodarki, Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych oraz klubu liderów i liderek CSR przy Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Obecnie piszę doktorat nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (specjalizacja CSR).

Na co dzień tworzę strategie, programy szkoleniowe i prowadzę wykłady dla ponad 100 firm w Polsce i za granicą. Przeprowadziłem ponad 500 sesji dialogowych dla łącznie ponad 5 tys. uczestników. Pracuję z zarządami międzynarodowych korporacji, wyższą i średnią kadrą zarządzającą największych polskich przedsiębiorstw, doradzam firmom rodzinnym, start-upom, fundacjom i prywatnym przedsiębiorcom. Wspieram osobiste i biznesowe cele moich klientów w pięciu obszarach: CSR i zrównoważonego rozwoju, ESG i inwestycji odpowiedzialnych społecznie, employer i personal brandingu, zarządzania doświadczeniem klientów i odpowiedzialnej sprzedaży, dialogu społecznego i inwestycyjnego.

Wspierane przeze mnie rozwiązania były wielokrotnie nagradzane w Polsce i za granicą m.in. za pierwszy w sektorze pozabankowym raport społeczny, innowacyjny w skali branży program wolontariatu pracowniczego czy strategię odpowiedzialnego biznesu, docenioną przez jury europejskiego konkursu European Business Awards.

Prywatnie jestem wielkim fanem mojej żony Marty, synka Jaśka i córki Zosi. Uwielbiam trekking w każdej postaci, kolarstwo górskie nad Lago di Como, od trzydziestu lat namiętnie ćwiczę judo, skaczę z radości pokonując 10 tys. kroków dziennie a każdą wolną chwilę spędzam na campingu. Jestem optymistą z poczuciem humoru, który buduje pozytywny świat, trzyma się zasad, pomaga innym i krok po kroku realizuje swoje marzenia.

Doświadczenie

Posiadam ponad 10 lat doświadczenia w branży konsultingowej. Od 2015 roku prowadzę międzynarodowe sesje dialogowe i projekty budowy strategii CSR m.in. dla przedsiębiorców z Niemiec, Austrii, Holandii, Litwy czy Wielkiej Brytanii. Najczęściej wspieram klientów w:

Budowa strategii i zarządzanie projektami: Doradzam firmom z takich branż jak m.in: motoryzacja, ubezpieczenia i finanse, IT, e-commerce, farmacja, transport i logistyka, media, usługi komunalne, motoryzacja, nieruchomości, dobra luksusowe, sport, B+R, produkcja systemów elektronicznych, sektor pozarządowy.

Wystąpienia publiczne i wykłady: Dzieliłem się wiedzą m.in.: w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, na Uniwersytecie Szczecińskim, UMCS w Lublinie, CDV w Poznaniu czy spotkaniu liderów British Polish Chamber of Commerce.

Mentoring i szkolenia: Zapraszam Cię do rozmowy o wartościach, emocjach, realizacji biznesowych celów i osobistych marzeń. Firmy, które szkoliłem to m.in. Kimball Electronics Poland, Volvo Firma Karlik, Aquanet SA, Wojskowe Zakłady Lotnicze w Bydgoszczy, Toyota i BMW Bońkowscy.

Pisanie: Chętnie napiszę o odpowiedzialnym biznesie. Byłem redaktorem naczelnym i prowadzącym pierwszego w Wielkopolsce kwartalnika CSR oraz trzech międzynarodowych czasopism branżowych. Pisałem też m.in. do Onet, Gazety Finansowej czy Dziennika Metro.

Referencje

Decathlon

„Z przyjemnością rekomenduję współpracę z Łukaszem Smolarkiem jako managerem o strategicznym spojrzeniu na społeczną odpowiedzialność biznesu”

Łukasz Tyrol, Krajowy Lider Sportu Turystyka-Trekking
Decathlon
Drużyna Szpiku

„Polecam Łukasza Smolarka jako człowieka i specjalistę w swojej dziedzinie”

Dorota Raczkiewicz, Prezes Fundacji Anny Wierskiej
Drużyna Szpiku
Kimball

„Wybór Łukasza Smolarka jako prowadzącego i moderatora warsztatu oceniam jako bardzo dobrą i trafną decyzję”

Małgorzata Jarosz-Drygalska, Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku
Kimball Electronics Poland
CDV

„Zaangażowany i twórczy w działaniu! Polecam współpracę”

Marek Banaszak, Kierownik Katedry Edukacji Nowych Mediów
CDV w Poznaniu

Zaufało mi wiele biznesów małych i dużych, w tym m.in:

aquanet
bmw
cdv
concordia
decathlon
druzynaszpiku
volskwagen
wzl
bonkowscy
kimball
otomoto
raben
karlik
ergohestia
freywille
aquanet_retencja
lenker
tormel

Odezwij się i porozmawiajmy o szczegółach

Jeśli myślisz o strategii CSR, szkoleniach odpowiedzialnej sprzedaży, analizie ESG, audycie dostawców, dialogu z interesariuszami, kodeksie etyki, raporcie ESG lub chcesz mnie zaprosić na konferencję, napisz lub zadzwoń.

+48 514 150 412 napisz do mnie – biuro@whiteleaf.pl

Dlaczego warto czytać ten blog?

Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań m.in.: jak adoptować biznes do zmian klimatu? jak wspierać globalne cele zrównoważonego rozwoju? dlaczego odpowiedzialni przywódcy stawiają na różnorodność? I jak budować strategie wspierające konkurencyjność marek?

Cześć, chciałem Cię poinformować, że ta strona używa plików cookies.

Osobiście lubię je chrupać, ale jeśli Ty nie masz na nie ochoty, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej.